Personalinė tapybos paroda “Pasakų dienoraščiai” Integra House, Subartėnai nuo 2017m. gegužės 6d.

]Gaiva Paprastoji. Tapybos paroda “Pasakų dienoraščiai”.

“Tapyba ir meninė kūryba man yra dienoraštis. Gyvenimo, minčių, vilčių, džiaugsmo liūdesio – viso, ką iš praeities norėčiau pasiimti į ateitį… Ką norėčiau matyti mane supančiame pasaulyje ir ateityje arba ko nėra, bet norėčiau, jog būtų.

Tik kokia kita kalba tai išreikšti, jei ne simboliškai, jei ne mitologine, legendų ir padavimų kalba? Mano darbai įvardijami kaip pasakų pasaulis, bet atidžiau pažvelgus pamatysi, jog ne tų pasakų, kurias jau žinom, bet tų, kurios vyksta, dar tik kuriasi dabar… Kurias gal žinosime tik ateityje. Todėl žiūrovai tampa bendraautoriais.

Stengiuosi vėl subalansuoti, harmonizuoti pasaulį. Bent jau savo darbuose, jei to negaliu padaryti realybėje: kas žino, gal to ir užtenka? Gal užtenka, kad būtų vos keli, kurie prisimintų seniai nebenaudojamus simbolius, užmirštas jų reikšmes? Legendų ir mitų pažadus mūsų ateičiai, kurie dar vis nesipildo, nes niekas iš mūsų to nepareikalauja? To, kas užmigę, nepašaukia, nepažadina?

Ateitį kiekvienas kuriame arba be jos dejuojam, jei nesusikūrėm. O aš ją sau tapau: tokią, į kurią pačiai norėtųsi įžengti, kuri pati trauktų mane vidun, kviestų gyventi ir būti. O su manim gal ir kitus.”

Paroda žada veikti iki liepos mėnesio.

Komentarai

Gaiva Paprastoji ∞ 2014-2016