Personalinė tapybos darbų paroda “Kaip praeitis su ateitim susišneka” Zanavykų muziejuje

Zanavykų muziejuje iki 2018 m. sausio 15 d. eksponuojama Olandijoje gyvenančios lietuvės Gaivos Paprastosios tapybos darbų paroda „Kaip praeitis su ateitim susišneka“. Parodoje pristatomi senoviška kiaušininės temperos technika tapyti darbai. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Autorė apie savo kūrybą:

Pasakos nėra tiktai vaikams ir jos nėra paprastos – tiktai pasakos!…Problema, žinoma, ne pasakose, o tame, kad žmogus, seniau sugebėjęs suvokti sudėtingas sistemas, atsiminti, kurti naujas, dabar tampa per paprastas, kad tą senąjį sudėtingumą suvokti. Jis jau dažnai mato tik tiek, ką mato jo akys, arba girdi tik ką girdi ausys, sąmonės darbo jau nėra, vaizduotė, vidinė akis jau nemato papildančių vaizdų, atmintis nebe papildo, nepraturtina jų turinio gilumu.

Gal užtenka, kad būtų bent vienas kažkas iš mūsų ar keli, kas primintų senus, nebe naudojamus simbolius, užmirštas jų reikšmes? Žurnalistė Irena Vitkauskienė mano paveikslus yra labai taikliai įvardijus kaip paveikslus – mįsles. Mano paveikslams smagu būti eksponuojamiems, matomiems, kontakte su žmonėmis – tada jie sušvinta, jų turinys sujuda, energija ima tekėti, spinduliuoti… Kaip skaitomos knygos gyvena, taip ir paveikslai turi būti žiūrimi.

Zanavykų muziejus randasi Zyplių dvaro arklidžių pastate, Adresas: Beržų g. 3, Tubelių k., Lukšių sen., LT–71184 Šakių rajonas

Kadangi atidarymo nedarėme, nuotraukos iš kito renginio muziejuje, vykusio gruodžio 5d. kur matosi ekspozicijos fragmentai.

Komentarai

Gaiva Paprastoji ∞ 2014-2016