Gaivos Paprastosios tapybos paroda „Dienoraščių pasakos“ Žalgirio arenoje Kaune, lapkričio 21d.- gruodžio 21d.

Paroda pratęsta iki 2017m. sausio 10d.

img_0115

Nuo šių metų lapkričio 21 d. Kauno Žalgirio arenoje (adresas: Karaliaus Mindaugo pr. 50) galerija „Aukso pjūvis“ pristato Gaivos Paprastosios tapybos darbų parodą „Dienoraščių pasakos“. 

Gaiva Paprastoji – tai net pienei savo kuklumu nusileidžianti Lietuvos pamiškių gėlė. Tačiau jos geltonis ir skleidžiama šviesa nelieka nepastebėta. Šios šviesios gėlės vardą sau pasirinkusi tapytoja lygiai taip švytintį pasaulį kuria ir savo drobėse. Geltoni, rusvi, oranžiniai tonai sušildo žvilgsnį dar net nepradėjus narplioti paveikslų siužetų. Minkštas, peršviečiamas ir švelnus koloritas pirmiausiai pasitinka sukurdamas jaukumo aurą.

„Dienoraščių pasakos“ – tai aliuzija į realų kasdienį gyvenimą, surašytą dienoraščio puslapiuose, ir tai, ko niekada nebuvo ir nebus, tačiau kartu egzistuoja paraleliame vaizduotės, fantazijų ir sapnų pasaulyje. Gaiva Paprastoji kuria savus pasaulius, nes negali pasilikti vien šiame, jutiminiame, ieško utopinės realybės, kurioje darniai jungiasi realybės fragmentai, nuotrupos, tačiau sudarydami naujus, kiek idealizuotus, stebinančius junginius. Tam, kad būtų kur pasislėpti? Gaivos Paprastosios drobes galima skaityti lyg knygas ar dienoraščių sąsiuvinius: detalė po detalės iriantis painiais siužetų vingiais, sluoksnis po sluoksnio atrandant vis naujas istorijas, vėl jas sumaišant ir kuriant iš naujo, nes variantų galimybių – begalės. Kartais pasakojimas nuvilnija net per kelis paveikslus, nes veikėjai dingsta ir vėl atsiranda, kartojasi kitame. Čia nėra projekcijos diktuojamos hierarchijos ir tvarkos; žmonių, gyvūnų, pastatų dydžiai, praeities ir ateities realijos sumaišyti ir visiškai išsisklaidę savitame, tik dailininkei suvokiamame ir specialiai sudėliotame motyvų chaose. Menininkė, regis, tiki magiška kūrybos galia ir savo paveikslais siekia paveikti mūsiškę tikrovę, išspinduliuoti siekiamybę, šviesesnės būties energiją.

Gaiva Paprastoji gimė 1967 m. Nuo pat vaikystės piešė ir tikriausiai todėl nusprendė tapti rūbų modeliuotoja. Vėliau likimas lėmė gyvenimą svečioje šalyje, ir dailininkė iki šiol savo pieštukais, akvarele ir aliejumi sukurtus darbus į Lietuvą atveža iš Olandijos. Šioje šalyje aktyviai stebi šiuolaikinio meno vyksmą, o tada savo mintimis dalijasi paskaitose ir pristatymuose.     

 

Paroda veiks iki gruodžio 21 d.

 

Komentarai

Gaiva Paprastoji ∞ 2014-2016